Hizmet Koşulları

kaligrafimarket.com üyelerinin sahip oldukları haklar ve gizlilik koşulları aşağıdaki gibidir:

Gizlilik Politikası

kaligrafimarket.com sitesinin kayıtlı kullanıcılarına daha güvenli bir Internet ortamı sağlamak amacı ile belirttiği gizlilik hakları , aşağıda sıralanmıştır:

1. Elektronik posta adresiniz hiçbir gerekçe ile başka kuruluşlara dağıtılmayacak ve reklam, tanıtım, pazarlama yapmak amacıyla kullanılmayacaktır

2. Üyelik bilgileri ve kişisel bilgiler, sizin onayınız dışında diğer üyelere açılmayacaktır. Ancak bu bilgiler, kaligrafimarket.com sitesinin kendi bünyesinde müşteri profili belirlemek amacıyla kullanılacaktır.

3. Sisteme girdiğiniz tüm bilgilere sadece siz ulaşabilir ve bunları sadece siz değiştirebilirsiniz. Bir başka üyenin sizinle ilgili bilgilere ulaşması ve bunları değiştirmesi mümkün değildir.

4. Kayıt esnasında sizden istenen kişisel bilgilerden, zorunlu olanlar hariç, istediklerinizi kendi inisiyatifiniz dahilinde bize bildirebilirsiniz. Bize vermeyi tercih etmeyeceğiniz bilgiler varsa, bu alanları doldurmak veya işaretlemek zorunda değilsiniz. Bu ilkeler ile kişisel haklarınız teminat altına alınmıştır.

Alışveriş Sepetiniz: kaligrafipazari.com'dan yaptığınız alışveriş sırasında satın almayı düşündüğünüz ürünlerin ödeme öncesi listelendiği bölümdür. Ödeme yapmadan önce alışveriş sepetime tıklayarak bu sepete eklediğiniz ürünleri kontrol edip, bir kısmını yada tamamını iptal edebilirsiniz.

*Kredi Kartı : kaligrafimarket.com'da kredi kartlarınızla alışveriş yapabilirsiniz. Havale / EFT Banka Havalesi ile yaptığınız alımlarda, sipariş tutarı havale ile hesaplarımıza geçince siparişi hazırlanır. Üç iş günü içinde hesaba geçmeyen havale siparişleri geçersiz sayılmaktadır.

Veri Güvenliği ve Paylaşımı

kaligrafimarket.com kişisel bütün bilgileri kullanıcı onayı olmaksızın hiçbir şekilde açıklama, 3. şahıslarla paylaşma ve kötüye kullanma hakkına sahip değildir. Bunu bilgileri kaligrafimarket.com alış veriş işlemleri haricinde kullanmamayı taahhüt ve garanti eder. Bu bilgiler kaligrafipazari.com sitesi tarafından üyelerinin bilgilendirilmesi, duyurular, ürün gönderimi, iletişim ve ödemeler ile ilgili bilgi amacıyla kullanılabilir.

Kredi Kartları Güvenliği

Alışveriş sırasında kullanılan kredi kartı ile ilgili bilgiler siteden bağımsız olarak (Akbank veya Garanti Bankası Ortak Ödeme Noktası Güvenliği İle) ‘Rapid SSL' tarafından 2048 bit SSL (Secure Sockets Layer) protokolü ile şifrelenip sorgulanmak üzere ilgili bankaya ulaşır. Kartın kullanılabilirliği onaylandığı takdirde alışverişe izin verir. Kartla ilgili hiçbir bilgi site tarafından görüntülenemediğinden ve kaydedilmediğinden, üçüncü şahısların, site yöneticilerinin ve kullanıcılarının herhangi bir koşulda bu bilgileri ele geçirmesi de engellenmiş olur. kaligrafipazari.com, tüketici haklarını korumayı en öncelikli kuralları arasında tutmaktadır. Bu anlamda, kaligrafipazari.com alışverişleriniz sırasında yaşadığınız her türlü sorun titizlikle değerlendirilmekte ve en hızlı, en kısa sürede çözüme kavuşturulmaktadır. kaligrafimarket.com sitesinden ürün alan her müşteri 4077 sayılı Tüketicinin korunması hakkında kanun ile korunmaktadır.

Sipariş ve Teslimat

kaligrafimarket.com, sitesinden alışveriş yapan siz kredi kartı sahiplerinin güvenliğini ön planda tutmakta ve siparişinizi verdiğiniz andan itibaren ödeme/fatura bilgilerinin kontrolünü gerçekleştirmektedir. Bu yüzden, siparişinizin tedarik ve teslimat aşamasına gelebilmesi için öncelikle siparişinizin ödeme/fatura bilgilerinin doğruluğunun onaylanması ve onaylandığına dair e-mailin size yollanması gereklidir. Normal şartlarda kaligrafipazari.com’dan yaptığınız alışverişler, onayının sağlıklı olarak alınması durumunda; Ürün teslimat süresi 1 ila 3 iş günü arasıdır. Bu süre içinde anlaşmalı kargo şirketi ile teslimat yapılır. Teslim edilmeyen ürünlerde üç iş günü içinde ücret geri iade edilmek zorunda olup, iade edilmez ise, satıcı firma alıcıya ait her türlü yasal hakları peşinen kabul etmiş sayılır. Pazar ve resmi tatil günleri teslimat yapılmamaktadır. Satılan ürün teslim tarihinden itibaren 10 gün içinde geri iade edilebilir. Sitede yer alan ürünler stoklarla sınırlı olup, ürün teslim mecburiyeti yoktur. Bu durumda satıcı firma 3 (üç) iş günü içinde alınan ücreti iade etmek zorundadır. Sitede yer alan ürünlerin fiyatlarında bağlayıcılık yoktur. Satıcı firma piyasa şartlarına göre fiyatlarda düzenleme yapabilir. Bu durumda alıcı bilgilendirilir ve satış onayı ister. Onay verilmez ise ücret geri iade şartları oluşur. Daha sağlıklı iletişim ve size daha kolay ulaşabilmemiz için lütfen kişisel bilgilerinizi eksiksiz doldurunuz. Adres bilgileri siparişinizin teslimatı ve size daha hızlı ulaşması için önemlidir. Lütfen adres bilgilerinizi mümkün olduğu kadar açık yazınız. kaligrafipazari.com'dan verdiğiniz siparişlerde teslimat sırasında kapıda ödeme imkanınız vardır. Ödemeyi nakit ödeme veya kredi kartı ile yapabilirsiniz. Kapıdan kredi kartı ödemelerinde taksit yapılamamaktadır. Kapıda ödeme seçeneği dışında, kargo ücretleri de alışveriş sırasında ödendiğinden kargo firmasına herhangi bir ödeme yapılması söz konusu değildir. Kapıda ödeme seçeneği dışında kapıda sizden herhangi bir ödeme istenirse, hiçbir şekilde ödeme yapmayınız ve paketi teslim almayınız. Teslim aldığınız paketi kargo görevlisinin yanında açıp, siparişinizi kontrol ediniz. Herhangi bir yanlışlık veya eksiklik gördüğünüz takdirde derhal bizimle irtibata geçiniz, kargo teslim fişine eksikliği not düşerek imzalayınız.

Ürün iadesi

Aldığınız ürünü teslimat tarihinden itibaren 10 gün içerisinde kaligrafimarket.com'un düzenlemiş olduğu faturanız ve iade sebebinizi içeren bir not eki ile iade edebilirsiniz. kaligrafipazari.com, 10 gün içindeki iadeleri koşulsuz olarak kabul etmektedir. İade sebebini kendi kalite süreçlerimiz için öğrenmek istemekteyiz. Aldığınız malın ayıplı olması durumunda teslim tarihinden itibaren 30 gün içinde iade edebilirsiniz. Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun, Ayıplı malı şu şekilde tarif eder;"Ambalajında, etiketinde, tanıtma ve kullanma kılavuzunda ya da reklam ve ilânlarında yer alan veya satıcı tarafından bildirilen veya standardında veya teknik düzenlemesinde tespit edilen nitelik veya niteliği etkileyen niceliğine aykırı olan ya da tahsis veya kullanım amacı bakımından değerini veya tüketicinin ondan beklediği faydaları azaltan veya ortadan kaldıran maddi, hukuki veya ekonomik eksiklikler içeren mallar, ayıplı mal olarak kabul edilir."
385 SAYILI VERGİ USUL KANUNU GENEL TEBLİĞİ UYARINCA:Vergi mükellefi değilseniz, almış olduğunuz ürünü iade ederken elinizde bulunan firmamıza ait faturada ilgili iade bölümündeki bilgileri eksiksiz olarak doldurduktan sonra imzalayarak ürün ile birlikte bize geri göndermeniz gerekmektedir. Aksi takdirde iade işleminiz tamamlanmayacaktır.İade etmek istediğiniz ürünün faturası kurumsal ise, geri iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte göndermeniz gerekmektedir. İade faturası, kargo payı dahil edilmeden (ürün birim fiyatı + KDV şeklinde) kesilmelidir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri İADE FATURASI kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır. Ürünü Sürat Kargo ile karşı ödemeli olarak tarafımıza gönderebilirsiniz. İade talebiniz incelenerek değerlendirilecektir. İade onaylandığında sistemimizdeki mail adresinize ürün bedelinin ne şekilde iade edilmesini tercih ettiğinizi soran bir mail gönderilir. Ürün bedeli, hediye çeki veya para iadesi olarak iade edilebilmektedir. Eğer para iadesi talep ederseniz, iade bedelini siparişiniz kredi kartı ile yapıldı ise kredi kartınıza, havale ile oluşturuldu ise banka hesabınıza gönderilir.

Satış Sözleşmesi

UYARI : İlgili yasa gereği lütfen aşağıdaki sözleşme metnimizi 12 punto ve koyu fontta print ederek okuyunuz. Ayrıca; internet sitemize üye olan ve alış veriş yapan her müşteri, tarafımızdan düzenlenmiş olan aşağıdaki satış sözleşmemizin tüm maddelerini başka bir ihbara gerek kalmadan okumuş ve kabul etmiş sayılır! İşbu sözleşme 13.06.2003 tarih ve 25137 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan Mesafeli Sözleşmeler Uygulama Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik gereği internet üzerinden gerçekleştiren satışlar için sözleşme yapılması zorunluluğuna istinaden düzenlenmiş olup, maddeler halinde aşağıdaki gibidir.

MADDE 1 - KONU İşbu sözleşmenin konusu, SATICI”nın, ALICI'ya satışını yaptığı, aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı 
Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun-Mesafeli Sözleşmeleri Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin 
kapsamaktadır.

MADDE 2.1 - SATICI BİLGİLERİ&Unvan: kaligrafimarket.com Adres : kızılsaray mah.milli egemenlik cad.no:15/A Muratpaşa / ANTALYA Telefon : 0242 999 0 944 - 0545 552 02 62

MADDE 2.2 - ALICI BİLGİLERİ Müşteri olarak kaligrafimarket.com alışveriş sitesine üye olan kişi. Üye olurken kullanılan adres ve iletişim bilgileri esas alınır.

MADDE 3 - SÖZLESME KONUSU ÜRÜN BİLGİLERİ Malın / Ürünün / Hizmetin türü, miktarı, marka/modeli, rengi, adedi, satış bedeli, ödeme sekli,vs, siparişin sonlandığı andaki bilgilerden oluşmaktadır

MADDE 4 - GENEL HÜKÜMLER

4.1 - ALICI, Madde 3'te belirtilen sözleşme konusu ürün veya ürünlerin temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme sekli ile teslimata ilişkin tüm ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.

4.2 - Sözleşme konusu ürün veya ürünler, alışveriş koşullarında belirtilen süreyi aşmamak şartı ile her bir ürün için ALICI'nın yerleşim yerinin uzaklığına bağlı olarak ön bilgiler içinde açıklanan süre içinde ALICI veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim edilir. Bu süre ALICI’ya daha önce bildirilmek kaydıyla en fazla 10 gün daha uzatılabilir

4.3 - Sözleşme konusu ürün, ALICI'dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kurulusun teslimatı kabul etmemesinden kaligrafimarket.com sorumlu tutulamaz.

4.4 – kaligrafimarket.com, sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanım kılavuzları ile teslim edilmesinden sorumludur.

4.5 - Sözleşme konusu ürünün teslimatı için bedelinin ALICI'nin tercih ettiği ödeme sekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, kaligrafipazari.com ürünün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.

4.6- Ürünün tesliminden sonra ALICI'ya ait kredi kartının ALICI'nin kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksiz veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kurulusun ürün bedelini kaligrafipazari.com‘a ödememesi halinde, ALICI'nin kendisine teslim edilmiş olması kaydıyla ürünün 3 gün içinde kaligrafimarket.com‘na gönderilmesi zorunludur. Bu takdirde nakliye giderleri ALICI'ya aittir.

4.7- kaligrafimarket.com mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefeti, ulaşımın kesilmesi gibi olağanüstü durumlar nedeni ile sözleşme konusu ürünü süresi içinde teslim edemez ise, durumu ALICI'ya bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde ALICI siparişin iptal edilmesini, sözleşme konusu ürünün varsa emsali ile değiştirilmesini, ve/veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından birini kullanabilir. ALICI'nin siparişi iptal etmesi halinde ödediği tutar 10 gün içinde kendisine nakden ve defaten ödenir.

4.8- İşbu sözleşme, ALICI tarafından üye olma işlemi sırasında onaylandığı andan itibaren ve sonra geçerlilik kazanır.

MADDE 5 - CAYMA HAKKI

ALICI, sözleşme konusu ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren 10 gün içinde cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkinin kullanılması için bu süre içinde kaligrafimarket.com‘a faks, e-mail veya telefon ile bildirimde bulunulması şarttır. Bu hakkin kullanılması halinde, 3. kişiye veya ALICI'ya teslim edilen ürünün kaligrafimarket.com‘a gönderildiğine ilişkin kargo teslim tutanağı örneği ile fatura aslinin iadesi zorunludur. Bu belgelerin ulaşmasını takip eden 7 gün içinde ürün bedeli ALICI'ya iade edilir. Fatura asli gönderilmez ise KDV ve varsa sair yasal yükümlülükler iade edilemez. Cayma hakki nedeni ile iade edilen ürünün kargo bedeli kaligrafimarket.com tarafından karşılanır. Ödemenin kredi kartı veya benzeri bir ödeme kartı ile yapılması halinde tüketici, kartın kendi rızası dışında ve hukuka aykırı biçimde kullanıldığı gerekçesiyle ödeme işleminin iptal edilmesini talep edebilir. Bu halde, kartı çıkaran kuruluş itirazın kendisine bildirilmesinden itibaren 10 gün içinde ödeme tutarını tüketiciye iade eder. İşbu sözleşmenin uygulanmasında, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile kaligrafimarket.com'un yerleşim yerindeki Tüketici Mahkemeleri yetkilidir. Siparişin sonuçlanması durumunda ALICI işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılacaktır.