İptal, İade, Garanti

Siparişin iptal edilmesi

Siparişinizi siparişlerim sayfasından iptal edebilirsiniz. Bunun için siparişinizi detaylı görüntüleme sayfasına gidiniz "Siparişi Tamamen İptal Et" buttonuna basınız. Online sipariş iptal etme işlemi siparişiniz kargoya verildi ise yapılamaz. Siparişiniz iptal edilip ücreti tahsil edilmiş ise sistemimizdeki mail adresinize ürün bedelinin ne şekilde iade edilmesini tercih ettiğinizi soran bir mail gönderilir. Ürün bedeli, hediye çeki veya para iadesi olarak iade edilebilmektedir. Eğer para iadesi talep ederseniz, iade bedeli siparişiniz kredi kartı ile yapıldı ise kredi kartınıza, havale ile oluşturuldu ise banka hesabınıza gönderilir.

Ürün iadesi

Teslimat tarihinde itibaren 10 gün içinde

Aldığınız ürünü teslimat tarihinden itibaren 10 gün içerisinde kaligrafimarket.com'un düzenlemiş olduğu faturanız ve iade sebebinizi içeren bir not eki ile iade edebilirsiniz. kaligrafimarket.com, 10 gün içindeki iadeleri koşulsuz olarak kabul etmektedir. İade sebebini kendi kalite süreçlerimiz için öğrenmek istemekteyiz.

Teslimat tarihinden itibaren 30 gün içinde

Aldığınız malın ayıplı olması durumunda 30 gün içinde iade edebilirsiniz. Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun, Ayıplı malı şu şekilde tarif eder;"Ambalajında, etiketinde, tanıtma ve kullanma kılavuzunda ya da reklam ve ilânlarında yer alan veya satıcı tarafından bildirilen veya standardında veya teknik düzenlemesinde tespit edilen nitelik veya niteliği etkileyen niceliğine aykırı olan ya da tahsis veya kullanım amacı bakımından değerini veya tüketicinin ondan beklediği faydaları azaltan veya ortadan kaldıran maddi, hukuki veya ekonomik eksiklikler içeren mallar, ayıplı mal olarak kabul edilir."


385 SAYILI VERGİ USUL KANUNU GENEL TEBLİĞİ UYARINCA:

Vergi mükellefi değilseniz, almış olduğunuz ürünü iade ederken elinizde bulunan firmamıza ait faturada ilgili iade bölümündeki bilgileri eksiksiz olarak doldurduktan sonra imzalayarak ürün ile birlikte bize geri göndermeniz gerekmektedir. Aksi takdirde iade işleminiz tamamlanmayacaktır.

İade etmek istediğiniz ürünün faturası kurumsal ise, geri iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte göndermeniz gerekmektedir. İade faturası, kargo payı dahil edilmeden (ürün birim fiyatı + KDV şeklinde) kesilmelidir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri İADE FATURASI kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır.

Ürünü Sürat Kargo ile karşı ödemeli olarak tarafımıza gönderebilirsiniz.

İade talebiniz incelenerek değerlendirilecektir. İade onaylandığında sistemimizdeki mail adresinize ürün bedelinin ne şekilde iade edilmesini tercih ettiğinizi soran bir mail gönderilir. Ürün bedeli, hediye çeki veya para iadesi olarak iade edilebilmektedir. Eğer para iadesi talep ederseniz, iade bedelini siparişiniz kredi kartı ile yapıldı ise kredi kartınıza, havale ile oluşturuldu ise banka hesabınıza gönderilir.

Garanti koşulları

Sanayi ve Ticaret Bakanlığının belirlediği sanayi malları için tüketiciye en az iki yıllık garanti verilmesi zorunludur. Garanti süresi malın teslim tarihinden itibaren başlar.

Türkiye dışından alışveriş

Uluslararası taşımacılıkta maliyetlerin yüksekliği nedeniyle genellikle iade kabul edilmemektedir. Aldığınız üründen memnun kalmamanız durumunda bize e-mail yolu ile şikayetinizi bildiriniz. Şikayetiniz incelenerek gereğinde size tekrar ürün gönderilecektir.

Garanti kapsamındaki ürünlerin garantisi yurtdışında geçerli değildir.